fbpx

למה כולנו צריכים מאמן כושר?

28 יולי 2021
יקיר נס

למה כל אחד מאיתנו צריך איש מקצוע – מאמן שילווה אותנו? 

מה תפקידו של המאמן כושר ומה היתרונות במאמן כושר אישי? 

לכל מתאמן חשוב שיהיה מאמן כושר מכמה סיבות עיקריות:

1.כשאנחנו לוקחים מאמן כושר אישי אנחנו מסירים מעלינו את האחריות ואת "כאבי הראש" בכל מה שנוגע לתוכנית האימונים וההתקדמות שלנו. ברגע שאנחנו עובדים עם מאמן כושר מקצועי הוא ידע לתכנן ולבנות את התוכנית המתאימה עבורנו באופן אישי, ולכל מתאמן בפני עצמו. במקביל תהיה תקשורת ביננו לבין המאמן לגבי התחושות שלנו באימון והוא ידע לשנות ולהתאים את התוכניות אלינו ובכך ניצור התקדמות. 

2.למידה – מאמנים הם בעלי ידע, אשר למדו ועברו הכשרה מקצועית. 

כאשר אנחנו בוחרים מאמן אנחנו צריכים לוודא שהוא אחד כזה שממשיך ללמוד גם לאחר הקורס, שהוא עובר הכשרות , קורא ומעשיר את הידע שלו.

כשאתם מתלווים למאמן אתם בעצם "קונים" את הידע שלו, אפשר ללמוד ממאמן הרבה מאוד דברים, כגון: איך להתאמן –מבחינת טכניקה. 

מניעה מפציעות – מדברים על תחושות במהלך האימון בכל רגע נתון, מתייעצים ומקבלים דעה אובייקטיבית מבעל מקצוע – אחד שידע לזהות מראש טעויות ולמנוע פציעה עתידית.

ללמוד על מנת להבין – למה ? לגבי כל דבר שאתם עושים בחדר הכושר – תרגיל מסוים, למה הוא טוב? מספר חזרות שאתם מבצעים בסט למה 10 ולא 30? תמיד לשאול על מנת ללמוד כדי שנעשיר את הידע שלנו גם! 

מאמן כושר אישי יביא לתוצאות טובות יותר מאשר אימון לבד? 

עפ"י מחקר שבדק מתאמנים שהתאמנו לבד מול מתאמנים שהתאמנו עם מאמן אישי, נמצא כי המתאמנים שעבדו עם מאמן אישי הראו התקדמות גדולה יותר באימונים.

משערים שהסיבה היא פסיכולוגית, ברגע שאנחנו עובדים עם מאמן יש לנו "שקט נפשי" לדוגמה, מבחינת התכנון, מה לבצע באותו אימון, אנחנו פחות מורחים את הזמן במנוחה בין הסטים ובנוסף אנחנו מקבלים מעין "דחיפה פסיכולוגית" – מרימים משקל גבוה יותר ממה שאנחנו מאמינים שאנחנו מסוגלים להרים. 

פאן נוסף מבחינה פסיכולוגית – מאמן הוא סוג של פסיכולוג . 

אוזן קשבת- מאמן צריך לדעת להקשיב לנו ולתת לנו פתרון בכל בעיה שנוצרת במהלך התהליך.

בעצם נוצרת מערכת יחסים שהיא מעבר למאמן – מתאמן, שזה חשוב לא פחות, צריך להרגיש בנוח עם המאמן ולהגיע לפתיחות – לשתף אותו במקרים אישיים ובשינויים שקורים בחיינו אשר העלולים לפגוע בתהליך שלנו. 

שבירת מיתוסים – מתאמנים שומעים המון מידע מהסביבה, מהאינטרנט, מחברים וכו' לעיתים חלק מהמידע אינו נכון, מבלבל ומטעה אותנו, כשיש לנו מאמן, אדם שאנחנו סומכים על הידע שלו, הוא יעזור לנו לדעת מה נכון ומה מיתוס והוא יוכל לעזור לנו לעשות סדר בראש. 

אלו הם היתרונות העיקרים במאמן אישי, אך מה לגבי היתרונות בעבודה עם מאמן כושר אונליין ?

תחום האונליין הוא תחום די חדש שנכנס בשנים האחרונות וצובר תאוצה, כיום רוב האנשים יעדיפו לעבוד עם מאמן אונליין מאשר עם מאמן פנים מול פנים, מכמה סיבות:

  1. הכל נעשה דרך המחשב, משיחת ההיכרות הראשונית, עד לבניית תוכנית האימונים ותקשורת זמינה /724 . 
  2. חוסך את זמן המפגש בין המאמן למתאמן – רובנו עובדים ועסוקים בשגרת חיינו ולא תמיד נצליח להכניס אימון/  פגישה עם מאמן ללו"ז, באונליין הזמן הזה נחסך.
  3. כל השינויים בתוכנית נעשים בלייב ובאופן מידי, 

הכל נבנה בצורה מותאמת אישית למטרה ולשגרת החיים של המתאמן. 

  1. עבודה עם מאמן אונליין לא נגמרת רק בבניית תוכנית האימונים אלא גם בבקרה.  המתאמן מצלם את עצמו מבצע תרגילים במהלך האימון שולח למאמן ומקבל על כך פידבק מידי.
  2.  מאמן אישי בחדר כושר לרוב ילווה אותנו במשך שעה עגולה ולאחר מכן לא נשמע ממנו עד האימון הבא, באונליין הזמינות הוא 24/7! בכל בעיה או קושי שעולה במהלך התהליך יש למי לפנות!
  3. יכול מאוד להיות שנתקלתם במאמן שהתחברתם אליו והייתם מאוד שמחים לעבוד איתו, אך שניכם גרים בערים שונות ולא מתאפשר לשניכם לעבוד ביחד בגלל המרחק, באונליין יש לכם אפשרות לעבוד עם מאמן מכל מקום!

לסיכום, כל מתאמן צריך מאמן וכל מאמן צריך מאמן . 

הידע הוא אינסופי, תמיד יש מה ללמוד.

כל אחד מאיתנו צריך אוזן קשבת, תמיכה, עצה בזמנים קשים ודעה אובייקטיבית בזמנים שהחשיבה שלנו פחות "צלולה" . 

 

לכל שאלה או התייעצות בנוגע לתחרויות בפיתוח גוף,

זמין עבורכם\ן תמיד- יקיר נס, מר ישראל בפיתוח גוף 4 פעמים.

חייגו: 050-669-3588

2020 © כל הזכויות שמורות ל-FITNASS